WhatsApp Icon
VPT24-6670

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VPT24-6670
Производителот
Triad Magnetics
Опис
PWR XFMR TORO 160VA CHAS MT
Категорија
трансформатори
Семејство
енергетски трансформатори
На залиха
12585
Листови со податоци онлајн
VPT24-6670 PDF
 • серија:Chassis Mount: World Series™
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • тип:Toroidal
 • напон - примарен:115V, 230V
 • напон - секундарно (цело оптоварување):Parallel 12V, Series 24V
 • струја - излез (макс):Parallel 13.34A, Series 6.67A
 • примарни намотки:Dual
 • секундарна намотка(и):Dual
 • централна чешма:No
 • моќност - макс:160VA
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • стил на завршување:Wire Leads
 • големина / димензија:103.00mm Dia x 48.00mm W
 • висина - седење (макс):52.0mm
 • напон - изолација:4000Vrms
 • Тежина:3.6 lbs (1.6 kg)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
164D120

164D120

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED 1.1VA TH

На залиха: 10.638

DP-241-4-48

DP-241-4-48

Signal Transformer

PWR XFMR LAMINATED 6VA CHAS MT

На залиха: 19.125

F3-10-B

F3-10-B

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 2.4VA CHAS MT

На залиха: 25.720

291EEX

291EEX

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED CHAS MT

На залиха: 840

186E12

186E12

Hammond Manufacturing

XFRMR LAMINATED 50.4VA CHAS MNT

На залиха: 5.968

VPM12-13300

VPM12-13300

Triad Magnetics

PWR XFMR TORO 160VA CHAS MT

На залиха: 1.903

3FD-520

3FD-520

Tamura

PWR XFMR LAMINATED 12VA TH

На залиха: 8.771

F-8X

F-8X

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 30VA CHAS MT

На залиха: 6.040

ST-7-56

ST-7-56

Signal Transformer

PWR XFMR LAMINATED 36VA TH

На залиха: 9.122

FS16-150-C2

FS16-150-C2

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 2.4VA TH

На залиха: 22.767

Категорија на производи

додатоци
78 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p458846/1182KIT750.jpg
Врв