WhatsApp Icon
UB-09-628-S(S)

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UB-09-628-S(S)
Производителот
Floyd Bell, Inc.
Опис
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
Категорија
аудио производи
Семејство
аларми, звучници и сирени
На залиха
10377
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Ultra
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • кола на возачот:Indicator, Internally Driven
 • тип на влез:DC
 • напон - номинален:-
 • опсег на напон:6 ~ 28V
 • фреквенција:2.1kHz
 • технологија:Piezo
 • режим на работа:Pulse, Slow
 • времетраење:-
 • ниво на звучен притисок (spl):93dB @ 6V, 61cm
 • струја - снабдување:20 ~ 50mA
 • локација на пристаништето:Top
 • Работна температура:-20°C ~ 65°C
 • агенција за одобрување:UL, UR
 • оценки:-
 • заштита од навлегување:IP68 - Dust Tight, Waterproof
 • тип на монтирање:Panel Mount
 • раскинување:Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
 • големина / димензија:1.410" Dia (35.81mm)
 • висина - седење (макс):1.380" (35.05mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SBT5ELMFPPC

SBT5ELMFPPC

Mallory Sonalert Products

IEC 3.3-5VDC 90DB FAILURE ROHS S

На залиха: 2.936

TUHT-88Y-930-Q

TUHT-88Y-930-Q

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT YELLOW UNIVERSAL IND

На залиха: 2.554

LO-07-530-Q

LO-07-530-Q

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT 5-30VDC WHOOP ALARM

На залиха: 5.603

MB-09-301-W(F)

MB-09-301-W(F)

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT BEEP ALARM

На залиха: 4.528

SBT12TLHMPPC

SBT12TLHMPPC

Mallory Sonalert Products

IEC 9-12VDC 90DB TEMP-ENERGY ROH

На залиха: 3.427

MC-09-516-W

MC-09-516-W

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT CONTINUOUS ALARM

На залиха: 6.094

ZA028MASS1

ZA028MASS1

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO IND 16-28V PNL MNT

На залиха: 3.260

SBT5PLMCTPC

SBT5PLMCTPC

Mallory Sonalert Products

IEC 3.3-5VDC 90DB PERFUSION ROHS

На залиха: 2.936

PKMCS1818E20A0-R1

PKMCS1818E20A0-R1

TOKO / Murata

AUDIO PIEZO XDCR 12V SMD

На залиха: 52.884

PT-2726FWQ

PT-2726FWQ

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO XDCR 3-28V CHASSIS

На залиха: 39.711

Категорија на производи

додатоци
654 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p525975/BF-1859-000.jpg
засилувачи
27 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p784993/KIT-BRITISH18WCOMBO-ASSEMBLED.jpg
микрофони
1361 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707164/EM-6050.jpg
звучници
2738 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707219/RC-1206S.jpg
вакуумски цевки
1412 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p785339/NOS-EL3N.jpg
Врв