WhatsApp Icon
1SS400SMT2R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1SS400SMT2R
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
диоди - исправувачи - единечни
На залиха
15518
Листови со податоци онлајн
1SS400SMT2R PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • тип на диода:Standard
 • напон - еднонасочна обратна (vr) (макс):80 V
 • тековно - просечно исправено (io):100mA
 • напон - напред (vf) (max) @ ако:1.2 V @ 100 mA
 • брзина:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
 • време на обратно закрепнување (trr):4 ns
 • струја - обратно истекување @ vr:100 nA @ 80 V
 • капацитет @ vr, f:3pF @ 0.5V, 1MHz
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SC-79, SOD-523
 • добавувач уред пакет:EMD2
 • работна температура - спој:150°C (Max)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
BY880-800

BY880-800

Diotec Semiconductor

DIODE STD D5.4X7.5 800V 8A

На залиха: 426.257

BYV29FX-600,127

BYV29FX-600,127

WeEn Semiconductors Co., Ltd

DIODE GEN PURP 600V 9A TO220FP

На залиха: 106.382

MBR0540T3G

MBR0540T3G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD123

На залиха: 270.270

UFS150JE3/TR13

UFS150JE3/TR13

Roving Networks / Microchip Technology

DIODE GEN PURP 500V 1A DO214BA

На залиха: 187.617

HS3JB R5G

HS3JB R5G

TSC (Taiwan Semiconductor)

DIODE GEN PURP 600V 3A DO214AA

На залиха: 222.222

S5D V7G

S5D V7G

TSC (Taiwan Semiconductor)

DIODE GEN PURP 200V 5A DO214AB

На залиха: 204.081

BYC8DX-600,127

BYC8DX-600,127

NXP Semiconductors

NOW WEEN - BYC8DX-600 - HYPERFAS

На залиха: 243.902

RF081M2STR

RF081M2STR

ROHM Semiconductor

DIODE GEN PURP 200V 800MA PMDU

На залиха: 1.161.980

RS1MFA

RS1MFA

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

DIODE GP 1KV 800MA SOD123FA

На залиха: 217.391

DST2080S

DST2080S

Wickmann / Littelfuse

DIODE SCHOTTKY 20A 80V TO-277B

На залиха: 89.430

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p836621/HSMP-386F-TR2G.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p848791/TIC126N-S.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p606186/ACT108W-600E-135.jpg
Врв