WhatsApp Icon
UBX-M8030-KT-B3000A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UBX-M8030-KT-B3000A
Производителот
u-blox
Опис
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO
Категорија
rf/if и rfid
Семејство
RF приемници
На залиха
11568
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • фреквенција:1.575GHz
 • чувствителност:-167dBm
 • стапка на податоци (макс):-
 • модулација или протокол:BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS
 • апликации:General Purpose
 • тековно - примање:21mA
 • интерфејс за податоци:I2C, SPI, UART, USB
 • големината на меморијата:-
 • конектор за антена:-
 • карактеристики:-
 • напон - напојување:1.4V ~ 3.6V
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • тип на монтирање:-
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SX1213IWLTRT

SX1213IWLTRT

Semtech

RF RCVR ISM 300MHZ-510MHZ 32TQFN

На залиха: 6.183

SX1215IWLTRT

SX1215IWLTRT

Semtech

IC RECEIVER UHF ULP 32TQFN

На залиха: 6.184

TEF6686HN/V101,518

TEF6686HN/V101,518

NXP Semiconductors

TEF6686HN/V101,518

На залиха: 6.185

AMY-6M-0-0002

AMY-6M-0-0002

u-blox

RF RECEIVER GPS 1.575GHZ 50LGA

На залиха: 6.186

TEA6856AHN/V205K

TEA6856AHN/V205K

NXP Semiconductors

VIVIANE

На залиха: 6.187

STA8090FGBD

STA8090FGBD

STMicroelectronics

RF RCVR BEIDOU/GALILEO 99TFBGA

На залиха: 6.188

TDA7708S

TDA7708S

STMicroelectronics

RF RX AM/FM/RDS 108MHZ 52VFQFPN

На залиха: 6.189

TEF6646HW/V101,518

TEF6646HW/V101,518

NXP Semiconductors

RF RECEIVER AM/FM 64HTQFP

На залиха: 6.190

MAX2160EBG+D

MAX2160EBG+D

Maxim Integrated

IC TUNER

На залиха: 6.191

SI4684-A10-GDR

SI4684-A10-GDR

Silicon Labs

RF RCVR FM 76MHZ-108MHZ 62WLCSP

На залиха: 6.192

Категорија на производи

атенуатори
2983 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p482524/AT-1103-40.jpg
балун
1081 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p870789/HHM1732B1.jpg
rf додатоци
2690 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p670618/NMOKHFUDSMAI.jpg
rf засилувачи
18087 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p540612/SMA37.jpg
rf антени
7993 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p726876/GSA-8822-B-301111.jpg
rf демодулатори
227 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p883625/E-TDA7478D.jpg
RF детектори
347 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p835563/HMC1020LP4ETR.jpg
Врв