C321C333J5G5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C321C333J5G5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER RAD 33NF 50V C0G 5%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.31205
Листови со податоци онлајн
C321C333J5G5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.033 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.260" (6.60mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.250" (6.35mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y1K20273KXR

2220Y1K20273KXR

Syfer

CAP CER 0.027UF 1.2KV X7R 2220

На залиха: 65.550

$1.67809

0603N821J500CT

0603N821J500CT

Walsin Technology

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

GJM0225C1C7R1CB01L

GJM0225C1C7R1CB01L

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 6.476.683

$0.01544

VJ0805V183MXXPW1BC

VJ0805V183MXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.018UF 25V Y5V 0805

На залиха: 6.493.506

$0.01540

C326C104G5G5TA

C326C104G5G5TA

KEMET

CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 68.431

$1.60744

1812J0160102JFR

1812J0160102JFR

Syfer

CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 109.017

$1.00901

12101U680GAT2A

12101U680GAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 68PF 100V NP0 1210

На залиха: 467.508

$0.21390

1210J1K20392KXR

1210J1K20392KXR

Syfer

CAP CER 3900PF 1.2KV X7R 1210

На залиха: 336.077

$0.29755

2220Y2K00151FCT

2220Y2K00151FCT

Syfer

CAP CER 150PF 2KV C0G/NP0 2220

На залиха: 25.520

$5.09388

1812J0630222GCR

1812J0630222GCR

Syfer

CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 90.828

$1.21107

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв