2220Y2K00151FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y2K00151FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 150PF 2KV C0G/NP0 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.09388
Листови со податоци онлајн
2220Y2K00151FCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:2000V (2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0630222GCR

1812J0630222GCR

Syfer

CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 90.828

$1.21107

C1210X821G1HACAUTO

C1210X821G1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 820PF 100V ULTRA ST

На залиха: 806.972

$0.12392

VJ0603D5R6BXPAP

VJ0603D5R6BXPAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 322.830

$0.30976

LG126D104MAT2S1

LG126D104MAT2S1

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0204

На залиха: 82.089

$1.34000

0805J2000161KQT

0805J2000161KQT

Syfer

CAP CER 160PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 187.473

$0.53341

0805J5000271FCT

0805J5000271FCT

Syfer

CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 171.479

$0.58316

C1206C101M1HAC7800

C1206C101M1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 100PF 100V ULTRA ST

На залиха: 526.315

$0.19000

1812J0500471FAT

1812J0500471FAT

Syfer

CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 33.681

$3.56277

2220J0250274KDT

2220J0250274KDT

Syfer

CAP CER 0.27UF 25V X7R 2220

На залиха: 42.321

$2.59917

C0603C562J4RACTU

C0603C562J4RACTU

KEMET

CAP CER 5600PF 16V X7R 0603

На залиха: 1.335.291

$0.07489

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв