1111J3000270GQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1111J3000270GQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 27PF 300V C0G/NP0 1111
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.64107
Листови со податоци онлајн
1111J3000270GQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:300V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1111 (2828 Metric)
 • големина / димензија:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.070" (1.78mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J5000333JDR

2220J5000333JDR

Syfer

CAP CER 0.033UF 500V X7R 2220

На залиха: 49.656

$2.21522

2220Y0630181KFT

2220Y0630181KFT

Syfer

CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 39.601

$3.03017

C0603X112M8JACAUTO

C0603X112M8JACAUTO

KEMET

CAP CER 1100PF 10V U2J 0603

На залиха: 1.627.074

$0.06146

C410C432JAG5TA

C410C432JAG5TA

KEMET

CAP CER 4300PF 250V C0G AXIAL

На залиха: 691.419

$0.14463

C0603C560K3HAC7867

C0603C560K3HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 56PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 17.094.017

$0.00585

VJ0603A391JXAAC

VJ0603A391JXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 2.339.728

$0.04274

1812J6300820GAT

1812J6300820GAT

Syfer

CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 1812

На залиха: 70.419

$1.56207

1808J5000272JXT

1808J5000272JXT

Syfer

CAP CER 2700PF 500V X7R 1808

На залиха: 170.209

$0.58751

2220Y0100820GCR

2220Y0100820GCR

Syfer

CAP CER 82PF 10V C0G/NP0 2220

На залиха: 32.105

$3.73772

1812J1000682FFT

1812J1000682FFT

Syfer

CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1812

На залиха: 26.779

$4.48099

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв