C0603C560K3HAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C560K3HAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0603 56PF 25V ULTRA STAB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.00585
Листови со податоци онлајн
C0603C560K3HAC7867 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:56 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0603A391JXAAC

VJ0603A391JXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 2.339.728

$0.04274

1812J6300820GAT

1812J6300820GAT

Syfer

CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 1812

На залиха: 70.419

$1.56207

1808J5000272JXT

1808J5000272JXT

Syfer

CAP CER 2700PF 500V X7R 1808

На залиха: 170.209

$0.58751

2220Y0100820GCR

2220Y0100820GCR

Syfer

CAP CER 82PF 10V C0G/NP0 2220

На залиха: 32.105

$3.73772

1812J1000682FFT

1812J1000682FFT

Syfer

CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1812

На залиха: 26.779

$4.48099

CBR06C240F5GAC

CBR06C240F5GAC

KEMET

CAP CER 24PF 50V NP0 0603

На залиха: 192.307

$0.52000

1808J0630153MXT

1808J0630153MXT

Syfer

CAP CER 0.015UF 63V X7R 1808

На залиха: 295.176

$0.33878

C1206C360K4HACAUTO

C1206C360K4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 36PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 3.113.325

$0.03212

C0805C102KDRACAUTO

C0805C102KDRACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1NF 1000V X7R 10%

На залиха: 192.307

$0.52000

C1210X301M8HACAUTO

C1210X301M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 300PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.249.375

$0.08004

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв