0805Y1000562MXRE03

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y1000562MXRE03
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 5600PF 100V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.54180
Листови со податоци онлајн
0805Y1000562MXRE03 PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5600 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL (X2Y), Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.045" (1.15mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CL31B103KBCNNNC

CL31B103KBCNNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 10000PF 50V X7R 1206

На залиха: 833.333

$0.12000

C330C104G1G5TA7301

C330C104G1G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.1UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 73.500

$1.49658

VJ0805A102KXAPW1BC

VJ0805A102KXAPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 476.190

$0.21000

C322C223F1G5TA

C322C223F1G5TA

KEMET

CAP CER 0.022UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 72.598

$1.51518

1206J0630680KFT

1206J0630680KFT

Syfer

CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 361.689

$0.27648

CGA2B2X8R1H332K050BE

CGA2B2X8R1H332K050BE

TDK Corporation

CAP CER 3300PF 50V X8R 0402

На залиха: 2.278.423

$0.04389

C1608JB1E154M080AA

C1608JB1E154M080AA

TDK Corporation

CAP CER 0.15UF 25V JB 0603

На залиха: 833.333

$0.12000

0603Y2500620JQT

0603Y2500620JQT

Syfer

CAP CER 62PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 276.946

$0.36108

06031C331K4T2A

06031C331K4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 330PF 100V X7R 0603

На залиха: 2.267.573

$0.04410

0805Y0630392JXT

0805Y0630392JXT

Syfer

CAP CER 3900PF 63V X7R 0805

На залиха: 516.235

$0.19371

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв