0603Y2500620JQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603Y2500620JQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 62PF 250V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.36108
Листови со податоци онлајн
0603Y2500620JQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:62 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
06031C331K4T2A

06031C331K4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 330PF 100V X7R 0603

На залиха: 2.267.573

$0.04410

0805Y0630392JXT

0805Y0630392JXT

Syfer

CAP CER 3900PF 63V X7R 0805

На залиха: 516.235

$0.19371

0603Y0630390KFR

0603Y0630390KFR

Syfer

CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 558.378

$0.17909

C0805C122J5GACAUTO

C0805C122J5GACAUTO

KEMET

CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 500.000

$0.20000

C0805C122G3HACAUTO

C0805C122G3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1.2NF 25V ULTRA STA

На залиха: 2.990.430

$0.03344

1825J0160470GCR

1825J0160470GCR

Syfer

CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 31.524

$3.80660

12065A2R0JAT2A

12065A2R0JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 2PF 50V NP0 1206

На залиха: 527.009

$0.18975

C0402C479B5GAC7867

C0402C479B5GAC7867

KEMET

CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 161.290

$0.62000

VJ0805A100FXBAC

VJ0805A100FXBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 333.500

$0.29985

C430C223J2G5TA

C430C223J2G5TA

KEMET

CAP CER 0.022UF 200V C0G AXIAL

На залиха: 329.077

$0.30388

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв