0505Y0630270JQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0505Y0630270JQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 0505
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.53995
Листови со податоци онлајн
0505Y0630270JQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0505 (1313 Metric)
 • големина / димензија:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.050" (1.27mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J0635P60BAT

1210J0635P60BAT

Syfer

CAP CER 5.6PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 81.589

$1.34821

1812Y0160823GCT

1812Y0160823GCT

Syfer

CAP CER 0.082UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 38.022

$2.89303

CAS18C391MAGFC

CAS18C391MAGFC

KEMET

SFTY 1812 390PF X1 250 / Y2 250

На залиха: 108.805

$0.91907

C318C750J3G5TA7301

C318C750J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 75PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

C1206C112G5HAC7800

C1206C112G5HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 1.1NF 50V ULTRA STA

На залиха: 2.404.424

$0.04159

2220J0500470GCR

2220J0500470GCR

Syfer

CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 35.161

$3.41278

GCM1555C1H1R5JA16J

GCM1555C1H1R5JA16J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 13.888.888

$0.00720

0805J0500152GFT

0805J0500152GFT

Syfer

CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 199.764

$0.50059

0603G250X224KCT

0603G250X224KCT

Frontier Electronics

CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603

На залиха: 3.333.333

$0.03000

CAS18C120FAGFC

CAS18C120FAGFC

KEMET

SFTY 1812 12PF X1 250 / Y2 250 C

На залиха: 80.938

$1.35905

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв