0603G250X224KCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603G250X224KCT
Производителот
Frontier Electronics
Опис
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
8000
Единечната цена
$0.03000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.22 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CAS18C120FAGFC

CAS18C120FAGFC

KEMET

SFTY 1812 12PF X1 250 / Y2 250 C

На залиха: 80.938

$1.35905

2220Y0500682KCT

2220Y0500682KCT

Syfer

CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 56.270

$1.95485

0805J6304P70DCT

0805J6304P70DCT

Syfer

CAP CER 4.7PF 630V C0G/NP0 0805

На залиха: 745.434

$0.13415

2225Y0630101GFT

2225Y0630101GFT

Syfer

CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 21.129

$6.15249

CKC21C752GCGAC7210

CKC21C752GCGAC7210

KEMET

KC-LINK 2220 7.5NF 500VDC C0G

На залиха: 79.065

$1.39125

C410C153F5G5TA7200

C410C153F5G5TA7200

KEMET

CAP CER 0.015UF 50V C0G AXIAL

На залиха: 511.456

$0.19552

VJ0805D120GLAAJ

VJ0805D120GLAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 181.405

$0.55125

C1206X472M1RECAUTO7210

C1206X472M1RECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 4.7NF 100V X7R

На залиха: 996.810

$0.10032

0603J2000390GCR

0603J2000390GCR

Syfer

CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 454.091

$0.22022

2225J6K00470JCT

2225J6K00470JCT

Syfer

CAP CER 47PF 6KV C0G/NP0 2225

На залиха: 98.590

$1.11573

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв