250MXY470MEFC25X40

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
250MXY470MEFC25X40
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 250V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$4.23460
Листови со податоци онлајн
250MXY470MEFC25X40 PDF
 • серија:MXY
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.61 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.8998 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.315" (8.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WBR1500-50A

WBR1500-50A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1500UF 50V AXIAL

На залиха: 5.090

$21.61080

LLS2G561MELB

LLS2G561MELB

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.117

$6.80000

MAL213814153E3

MAL213814153E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 15000UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 24.050

$5.40526

UMA0G101MDD1TP

UMA0G101MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 4V RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

B43501B3477M87

B43501B3477M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP

На залиха: 21.332

$6.09397

ALS70H432NJ550

ALS70H432NJ550

KEMET

CAP ALUM 4300UF 20% 550V SCREW

На залиха: 2.002

$64.93167

UPS1A151MED

UPS1A151MED

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.071.122

$0.09336

UMA0G220MCD2TP

UMA0G220MCD2TP

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 4V RADIAL

На залиха: 344.827

$0.29000

400BXW82MEFR12.5X45

400BXW82MEFR12.5X45

Rubycon

CAP ALUM 82UF 20% 400V T/H

На залиха: 39.087

$3.07000

10ZL220MEFCT16.3X11

10ZL220MEFCT16.3X11

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.150.218

$0.08694

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв