ALS70H432NJ550

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70H432NJ550
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 4300UF 20% 550V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$64.93167
Листови со податоци онлајн
ALS70H432NJ550 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4300 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:550 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):108mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:14.2 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:19.8 A @ 10 kHz
 • импеданса:95 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):4.606" (117.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPS1A151MED

UPS1A151MED

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.071.122

$0.09336

UMA0G220MCD2TP

UMA0G220MCD2TP

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 4V RADIAL

На залиха: 344.827

$0.29000

400BXW82MEFR12.5X45

400BXW82MEFR12.5X45

Rubycon

CAP ALUM 82UF 20% 400V T/H

На залиха: 39.087

$3.07000

10ZL220MEFCT16.3X11

10ZL220MEFCT16.3X11

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.150.218

$0.08694

CGO193M010L

CGO193M010L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 19000UF 20% 10V SCREW

На залиха: 3.737

$29.42990

B43254B5127M000

B43254B5127M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP

На залиха: 26.431

$4.54000

ALC70F910BB500

ALC70F910BB500

KEMET

CAP ALUM 91UF 20% 500V RADIAL

На залиха: 33.623

$3.56894

UPT2W101MHD

UPT2W101MHD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 33.333

$3.60000

ULD2E1R8MED

ULD2E1R8MED

Nichicon

CAP ALUM 1.8UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 722.491

$0.13841

ALA7DD471CF450

ALA7DD471CF450

KEMET

ALU SNAP IN 470UF 450V

На залиха: 24.397

$4.91857

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв