RT0402CRE07169RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0402CRE07169RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 169 OHM 0.25% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04029
Листови со податоци онлајн
RT0402CRE07169RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:169 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G1JTTD5230D

RS73G1JTTD5230D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 523 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RS73G2BTTD20R0B

RS73G2BTTD20R0B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

WSLP1206R0160DEA

WSLP1206R0160DEA

Vishay / Dale

RES 0.016 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 178.571

$0.56000

ERJ-A1CJR12U

ERJ-A1CJR12U

Panasonic

RES 0.12 OHM 1.33W 2512 WIDE

На залиха: 234.126

$0.42712

ESR03EZPJ623

ESR03EZPJ623

ROHM Semiconductor

RES SMD 62K OHM 5% 1/4W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

AA0402FR-074K87L

AA0402FR-074K87L

Yageo

RES SMD 4.87K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 16.528.925

$0.00605

TNPW04024K99BHED

TNPW04024K99BHED

Vishay / Dale

RES 4.99K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 469.924

$0.21280

RG2012P-7322-W-T5

RG2012P-7322-W-T5

Susumu

RES SMD 73.2KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 550.842

$0.18154

AC1206JR-074M3L

AC1206JR-074M3L

Yageo

RES SMD 4.3M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 10.060.362

$0.00994

ERJ-H3ED1583V

ERJ-H3ED1583V

Panasonic

RES 158K OHM 0.5% 1/6W 0603

На залиха: 3.168.567

$0.03156

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв