AA0402FR-074K87L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AA0402FR-074K87L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00605
Листови со податоци онлајн
AA0402FR-074K87L PDF
 • серија:AA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.87 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.015" (0.37mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW04024K99BHED

TNPW04024K99BHED

Vishay / Dale

RES 4.99K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 469.924

$0.21280

RG2012P-7322-W-T5

RG2012P-7322-W-T5

Susumu

RES SMD 73.2KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 550.842

$0.18154

AC1206JR-074M3L

AC1206JR-074M3L

Yageo

RES SMD 4.3M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 10.060.362

$0.00994

ERJ-H3ED1583V

ERJ-H3ED1583V

Panasonic

RES 158K OHM 0.5% 1/6W 0603

На залиха: 3.168.567

$0.03156

CRCW121833R2FKTK

CRCW121833R2FKTK

Vishay / Dale

RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 1218

На залиха: 669.209

$0.14943

AC0805FR-07240RL

AC0805FR-07240RL

Yageo

RES SMD 240 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-T08J331V

ERJ-T08J331V

Panasonic

RES SMD 330 OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 3.696.857

$0.02705

WK73S3ATTER487F

WK73S3ATTER487F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 487M OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

PLT1206Z2942LBTS

PLT1206Z2942LBTS

Vishay

RES SMD 29.4KOHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 19.253

$6.75200

RT0603BRC07255KL

RT0603BRC07255KL

Yageo

RES SMD 255K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 899.361

$0.11119

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв