D55342K07B392BRWS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
D55342K07B392BRWS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$9.45000
Листови со податоци онлајн
D55342K07B392BRWS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1206
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:392 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ATTD1181B10

RN73R2ATTD1181B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.18K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 336.700

$0.29700

RN73R2ATTD6802D25

RN73R2ATTD6802D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.915.708

$0.05220

TNPW04023K36BEED

TNPW04023K36BEED

Vishay / Dale

RES 3.36K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 178.571

$0.56000

RN73H2ETTD4641A25

RN73H2ETTD4641A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.64K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

$0.44156

RN73R1JTTD1601C10

RN73R1JTTD1601C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.6K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 427.807

$0.23375

RS73F1JTTD8661F

RS73F1JTTD8661F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.66K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RK73H2HTTE5621F

RK73H2HTTE5621F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.62K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 294.117

$0.34000

RN73R2BTTD1050F25

RN73R2BTTD1050F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 105 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73H2ATTD8872F100

RN73H2ATTD8872F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 88.7K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H1JTTD51R1B10

RN73H1JTTD51R1B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51.1 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

$0.36575

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв