RK73H2HTTE5621F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H2HTTE5621F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 5.62K OHM 1% 3/4W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.34000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.62 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD1050F25

RN73R2BTTD1050F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 105 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73H2ATTD8872F100

RN73H2ATTD8872F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 88.7K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H1JTTD51R1B10

RN73H1JTTD51R1B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51.1 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

$0.36575

CRCW08054R53FKTA

CRCW08054R53FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 4.53 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.672.149

$0.01763

RN73R2BTTD1021C50

RN73R2BTTD1021C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.02K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RN73R2ATTD6570C10

RN73R2ATTD6570C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 657 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

HV732ATTD8874F

HV732ATTD8874F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.87M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.073.537

$0.09315

TNPW120690K9BETY

TNPW120690K9BETY

Vishay / Dale

RES 90.9K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 272.420

$0.36708

RT1206BRC07787KL

RT1206BRC07787KL

Yageo

RES SMD 787K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

RC2012F6R98CS

RC2012F6R98CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 6.98 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 6.765.899

$0.01478

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв