CRCW1206876KFKTA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW1206876KFKTA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 876K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01951
Листови со податоци онлајн
CRCW1206876KFKTA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:876 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0603BKE30R0

RNCF0603BKE30R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 30 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.508.295

$0.06630

CRCW04023K01FKTD

CRCW04023K01FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 3.01K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 714.285

$0.14000

Y40212K00000B9W

Y40212K00000B9W

VPG Foil

RES SMD 2K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 10.710

$10.27000

RN73R1JTTD59R0F10

RN73R1JTTD59R0F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 59 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 905.797

$0.11040

RN731JTTD4171D100

RN731JTTD4171D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.17K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

TNPW1206270KBEEA

TNPW1206270KBEEA

Vishay / Dale

RES 270K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 158.730

$0.63000

SR732ATTDR215F

SR732ATTDR215F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

ERJ-2GEJ3R3X

ERJ-2GEJ3R3X

Panasonic

RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SG73S1JTTD28R0F

SG73S1JTTD28R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

RMCP1210FT4K70

RMCP1210FT4K70

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.7K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 416.666

$0.24000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв