SR732ATTDR215F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR732ATTDR215F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
CURRENT SENSE RESISTOR
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11305
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SR73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:215 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-2GEJ3R3X

ERJ-2GEJ3R3X

Panasonic

RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SG73S1JTTD28R0F

SG73S1JTTD28R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

RMCP1210FT4K70

RMCP1210FT4K70

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.7K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 416.666

$0.24000

SG73S2BTTD5602F

SG73S2BTTD5602F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

PWR4525WR750J

PWR4525WR750J

J.W. Miller / Bourns

RES 0.75 OHM 5% 2W 4525

На залиха: 133.333

$0.75000

D55342E07B835ARTP

D55342E07B835ARTP

Vishay / Dale

RES SMD 835 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 9.700

$11.34000

HVCB1206JTL10M0

HVCB1206JTL10M0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10M OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 107.172

$1.02638

RK73H2BTTD9533D

RK73H2BTTD9533D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 953K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.405.002

$0.04158

M55342E06B66E5PWS

M55342E06B66E5PWS

Vishay / Dale

RES SMD 66.5K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RL3264L4-R180-F

RL3264L4-R180-F

Susumu

RES 0.18 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 143.215

$0.69825

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв