ERJ-HP6D1650V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-HP6D1650V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 165 OHM 0.5% 1/2W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04965
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-HP6
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:165 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW080539K2BXTA

TNPW080539K2BXTA

Vishay / Dale

RES 39.2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 326.904

$0.30590

ERJ-H3EF3010V

ERJ-H3EF3010V

Panasonic

RES 301 OHM 1% 1/6W 0603

На залиха: 4.086.636

$0.02447

RN73R2BTTD3882C50

RN73R2BTTD3882C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 38.8K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

WR12X26R7FTL

WR12X26R7FTL

Walsin Technology

RES 26.7 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.948.963

$0.00627

RN73H2ETTD3243A25

RN73H2ETTD3243A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

$0.44156

SG73P1ETTP2200F

SG73P1ETTP2200F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 220 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

ERA-2AEB3922X

ERA-2AEB3922X

Panasonic

RES SMD 39.2KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 256.410

$0.39000

RK73H2HTTE3R83F

RK73H2HTTE3R83F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.83 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.195.871

$0.04554

WSL2512R0330DEA

WSL2512R0330DEA

Vishay / Dale

RES 0.033 OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 105.042

$0.95200

RN73H2ATTD2340C25

RN73H2ATTD2340C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 234 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв