RK73H2HTTE3R83F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H2HTTE3R83F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 3.83 OHM 1% 3/4W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04554
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.83 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WSL2512R0330DEA

WSL2512R0330DEA

Vishay / Dale

RES 0.033 OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 105.042

$0.95200

RN73H2ATTD2340C25

RN73H2ATTD2340C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 234 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RT1210DRD077R5L

RT1210DRD077R5L

Yageo

RES SMD 7.5 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 890.947

$0.11224

MCR10ERTF5901

MCR10ERTF5901

ROHM Semiconductor

RES SMD 5.9K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0805BTE38R3

RNCF0805BTE38R3

Stackpole Electronics, Inc.

RES 38.3 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.724.137

$0.05800

2-2176094-3

2-2176094-3

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 200K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 144.927

$0.69000

TNPW040242K2DHED

TNPW040242K2DHED

Vishay / Dale

RES 42.2K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.100.840

$0.04760

RN73R1JTTD4303C25

RN73R1JTTD4303C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 430K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RN73H1JTTD1801C50

RN73H1JTTD1801C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.8K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RN73H2ETTD8761D25

RN73H2ETTD8761D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.76K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв