WhatsApp Icon
166M48

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
166M48
Производителот
Hammond Manufacturing
Опис
PWR XFMR LAMINATED 144VA CHAS MT
Категорија
трансформатори
Семејство
енергетски трансформатори
На залиха
12373
Листови со податоци онлајн
166M48 PDF
 • серија:166
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • тип:Laminated Core
 • напон - примарен:117V
 • напон - секундарно (цело оптоварување):48V
 • струја - излез (макс):3A
 • примарни намотки:Single
 • секундарна намотка(и):Single
 • централна чешма:Yes
 • моќност - макс:144VA
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • стил на завршување:Wire Leads
 • големина / димензија:87.38mm L x 75.69mm W
 • висина - седење (макс):104.90mm
 • напон - изолација:2000Vrms
 • Тежина:6.2 lbs (2.8 kg)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
F12-1600

F12-1600

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 20VA TH

На залиха: 15.894

MPI-200-40

MPI-200-40

Signal Transformer

PWR XFMR LAMINATED 200VA CHAS MT

На залиха: 1.054

F-182U

F-182U

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 75.6VA CHAS

На залиха: 4.375

R8306NLT

R8306NLT

PulseR (iNRCORE

TRANSFORMER PLANAR 153UH

На залиха: 26.239

ADH20010

ADH20010

Zettler Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 1.1VA TH

На залиха: 37.931

229C30

229C30

Hammond Manufacturing

PWR XFMR SEMI-TORO 24VA TH

На залиха: 5.055

FP30-1600

FP30-1600

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 48VA TH

На залиха: 6.257

R8216NLT

R8216NLT

PulseR (iNRCORE

TRANSFORMER PLANAR 860UH

На залиха: 18.353

182L6

182L6

Hammond Manufacturing

PWR XFMR TORO 30VA CHAS MT

На залиха: 2.311

F12-1000

F12-1000

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 12VA TH

На залиха: 17.798

Категорија на производи

додатоци
78 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p458846/1182KIT750.jpg
Врв