WhatsApp Icon
INMP421BCEZ-R7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
INMP421BCEZ-R7
Производителот
TDK InvenSense
Опис
MICROPHONE MEMS DIGITAL PDM OMNI
Категорија
аудио производи
Семејство
микрофони
На залиха
14897
Листови со податоци онлајн
INMP421BCEZ-R7 PDF
 • серија:INMP421
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • тип:MEMS (Silicon)
 • тип на излез:Digital, PDM
 • насока:Omnidirectional
 • фреквентен опсег:100 Hz ~ 15.0 kHz
 • чувствителност:-26dB ±3dB @ 94dB SPL
 • сооднос s/n:61dB
 • импеданса:-
 • напон - номинален:-
 • опсег на напон:1.62 V ~ 3.63 V
 • струја - снабдување:650 µA
 • локација на пристаништето:Bottom
 • оценки:-
 • раскинување:Solder Pads
 • големина / димензија:0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm)
 • висина (макс):0.043" (1.10mm)
 • обликот:Rectangular
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
FG-23329-D65

FG-23329-D65

Knowles

MICROPHONE COND ANALOG OMNI

На залиха: 3.682

POM-2738L-R

POM-2738L-R

PUI Audio, Inc.

MIC COND ANALOG OMNI -38DB 6MM D

На залиха: 53.398

EK-26597-C36

EK-26597-C36

Knowles

MICROPHONE COND ANALOG OMNI

На залиха: 7.676

CMC-5044TF-A

CMC-5044TF-A

CUI Devices

MIC COND ANALOG OMNI -44DB 6MM D

На залиха: 116.279

INMP404ACEZ-R7

INMP404ACEZ-R7

TDK InvenSense

MICROPHONE MEMS ANALOG OMNI

На залиха: 30.927

POW-2242L-C3310-B-R

POW-2242L-C3310-B-R

PUI Audio, Inc.

MIC COND ANALOG OMNI -42DB 6MM D

На залиха: 45.081

ADMP404ACEZ-RL

ADMP404ACEZ-RL

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

OMNIDIRECTIONAL MICROPHONE W/BOT

На залиха: 83.333

MM033802-5

MM033802-5

DB Unlimited

MICROPHONE MEMS ANALOG OMNI

На залиха: 61.111

MP34DT05TR-A

MP34DT05TR-A

STMicroelectronics

MICROPHONE MEMS DIGITAL PDM OMNI

На залиха: 90.909

CMEJ-0629-36-L050

CMEJ-0629-36-L050

CUI Devices

MIC COND ANALOG OMNI -36DB 6MM D

На залиха: 99.099

Категорија на производи

додатоци
654 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p525975/BF-1859-000.jpg
засилувачи
27 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p784993/KIT-BRITISH18WCOMBO-ASSEMBLED.jpg
микрофони
1361 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707164/EM-6050.jpg
звучници
2738 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707219/RC-1206S.jpg
вакуумски цевки
1412 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p785339/NOS-EL3N.jpg
Врв