WhatsApp Icon
PT-2030P-PQ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PT-2030P-PQ
Производителот
Mallory Sonalert Products
Опис
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 1-25V TH
Категорија
аудио производи
Семејство
аларми, звучници и сирени
На залиха
19238
Листови со податоци онлајн
PT-2030P-PQ PDF
 • серија:PT
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • кола на возачот:Transducer, Externally Driven
 • тип на влез:Peak-Peak Signal
 • напон - номинален:5 V
 • опсег на напон:1 ~ 25V
 • фреквенција:2kHz
 • технологија:Piezo
 • режим на работа:Single Tone
 • времетраење:-
 • ниво на звучен притисок (spl):80dB @ 5V, 10cm
 • струја - снабдување:1.5mA
 • локација на пристаништето:Top
 • Работна температура:-20°C ~ 110°C
 • агенција за одобрување:-
 • оценки:-
 • заштита од навлегување:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • раскинување:PC Pins
 • големина / димензија:1.024" L x 0.846" W (26.00mm x 21.50mm)
 • висина - седење (макс):0.441" (11.20mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
PS-551Q

PS-551Q

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO INDICATOR 5-15V CHAS

На залиха: 8.785

ZT028LACTR30

ZT028LACTR30

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT

На залиха: 2.223

TXO-86-515-S

TXO-86-515-S

Floyd Bell, Inc.

TURBO PANEL MOUNT WHOOP ALARM

На залиха: 7.596

SMT-0824-TW-3V-R

SMT-0824-TW-3V-R

PUI Audio, Inc.

SURFACE MOUNT TRANSDUCER 3.6VP-P

На залиха: 34.285

SBT12EMPC

SBT12EMPC

Mallory Sonalert Products

IEC 9-12VDC 90DB FAILURE ROHS ST

На залиха: 3.740

MW-V09-201-S

MW-V09-201-S

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT WARBLE ALARM

На залиха: 4.389

IE092505-1

IE092505-1

DB Unlimited

ELECTRO-MECHANICAL INDICATOR

На залиха: 44.354

MW-V09-201-Q

MW-V09-201-Q

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT WARBLE ALARM

На залиха: 4.428

IP412812-1

IP412812-1

DB Unlimited

PIEZO INDICATOR

На залиха: 38.033

CT05E-04S310-1

CT05E-04S310-1

Challenge Electronics

AUD. MAGNETIC XDCR 2.5-4.5V SMD

На залиха: 93.984

Категорија на производи

додатоци
654 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p525975/BF-1859-000.jpg
засилувачи
27 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p784993/KIT-BRITISH18WCOMBO-ASSEMBLED.jpg
микрофони
1361 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707164/EM-6050.jpg
звучници
2738 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707219/RC-1206S.jpg
вакуумски цевки
1412 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p785339/NOS-EL3N.jpg
Врв