2225J1K20121FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J1K20121FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 120PF 1.2KV C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.74282
Листови со податоци онлајн
2225J1K20121FCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:1200V (1.2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805Y2500561FFT

0805Y2500561FFT

Syfer

CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 102.797

$1.07007

C0603X119C8HAC7867

C0603X119C8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 1.1PF 10V ULTRA STA

На залиха: 7.836.990

$0.01276

2225J0630120FCT

2225J0630120FCT

Syfer

CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 18.578

$7.53564

VJ0402Y392KXXCW1BC

VJ0402Y392KXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 3900PF 25V X7R 0402

На залиха: 4.378.283

$0.02284

22201C475MAT2A

22201C475MAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 4.7UF 100V X7R 2220

На залиха: 62.857

$1.75000

C1206X562J5HACAUTO

C1206X562J5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 5.6NF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.677.008

$0.05963

C317C911FAG5TA7301

C317C911FAG5TA7301

KEMET

CAP CER 910PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 228.320

$0.43798

1111J2500470KQT

1111J2500470KQT

Syfer

CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 1111

На залиха: 109.674

$0.91179

1808J0100680FCT

1808J0100680FCT

Syfer

CAP CER 68PF 10V C0G/NP0 1808

На залиха: 109.176

$0.91595

1825Y0500273MXR

1825Y0500273MXR

Syfer

CAP CER 0.027UF 50V X7R 1825

На залиха: 57.670

$1.90740

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв