0603Y0160681MXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603Y0160681MXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 680PF 16V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.11273
Листови со податоци онлајн
0603Y0160681MXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y0100101FCT

1812Y0100101FCT

Syfer

CAP CER 100PF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 39.118

$2.81195

0805J0160223JXR

0805J0160223JXR

Syfer

CAP CER 0.022UF 16V X7R 0805

На залиха: 521.621

$0.19171

0603Y0500180FCR

0603Y0500180FCR

Syfer

CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 234.345

$0.42672

C1206C471G5GAC7800

C1206C471G5GAC7800

KEMET

CAP CER 470PF 50V NP0 1206

На залиха: 107.526

$0.93000

AC0402KRX7R7BB104

AC0402KRX7R7BB104

Yageo

CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

0805Y0631P50DAT

0805Y0631P50DAT

Syfer

CAP CER 1.5PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 469.175

$0.21314

1206J0630681JAR

1206J0630681JAR

Syfer

CAP CER 680PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 311.187

$0.32135

2225J2000120GCR

2225J2000120GCR

Syfer

CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 29.523

$4.06462

1111J1500101FQT

1111J1500101FQT

Syfer

CAP CER 100PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 34.241

$3.50448

0805Y0250271GCR

0805Y0250271GCR

Syfer

CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 403.518

$0.24782

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв