1206J1K23P30BCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J1K23P30BCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3.3PF 1.2KV C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.74260
Листови со податоци онлајн
1206J1K23P30BCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.3 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:1200V (1.2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0250470KCR

1812J0250470KCR

Syfer

CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

0805Y0250563MXT

0805Y0250563MXT

Syfer

CAP CER 0.056UF 25V X7R 0805

На залиха: 512.295

$0.19520

1812Y0630154KET

1812Y0630154KET

Syfer

CAP CER 0.15UF 63V X7R 1812

На залиха: 93.726

$1.17363

250R05L1R3AV4T

250R05L1R3AV4T

Johanson Technology

CAP CER 1.3PF 25V NP0 0201

На залиха: 1.659.475

$0.06026

C315C362G2G5TA7301

C315C362G2G5TA7301

KEMET

CAP CER 3600PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

1210J2500333JXT

1210J2500333JXT

Syfer

CAP CER 0.033UF 250V X7R 1210

На залиха: 179.859

$0.55599

1210J1K00471GAT

1210J1K00471GAT

Syfer

CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1210

На залиха: 103.263

$0.96840

1825Y2000222KCT

1825Y2000222KCT

Syfer

CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1825

На залиха: 49.036

$2.24324

CML152K100

CML152K100

NTE Electronics, Inc.

CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 555.555

$0.18000

1210Y2000681GCR

1210Y2000681GCR

Syfer

CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 125.732

$0.79534

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв