C1210C822M1HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210C822M1HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 8.2NF 100V ULTRA ST
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06064
Листови со податоци онлајн
C1210C822M1HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8200 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y1000470KCR

1812Y1000470KCR

Syfer

CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 1812

На залиха: 148.194

$0.67479

1812Y1000392KXT

1812Y1000392KXT

Syfer

CAP CER 3900PF 100V X7R 1812

На залиха: 126.922

$0.78788

C315C820G1G5TA

C315C820G1G5TA

KEMET

CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 113.636

$0.88000

1825J6300332JCR

1825J6300332JCR

Syfer

CAP CER 3300PF 630V C0G/NP0 1825

На залиха: 70.052

$1.57024

VJ1206A152JBBAT4X

VJ1206A152JBBAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 1500PF 100V NP0 1206

На залиха: 359.350

$0.27828

0805J0630101KDT

0805J0630101KDT

Syfer

CAP CER 100PF 63V X7R 0805

На залиха: 516.662

$0.19355

1812J5000121GAT

1812J5000121GAT

Syfer

CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 60.771

$1.81007

0505J1501P40HQT

0505J1501P40HQT

Syfer

CAP CER 1.4PF 150V C0G/NP0 0505

На залиха: 123.225

$0.81152

VJ0402D470MLAAJ

VJ0402D470MLAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 616.674

$0.16216

C0805X130F4HACAUTO

C0805X130F4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 13PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 1.188.354

$0.08415

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв