C1206C361K3HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C361K3HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 360PF 25V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.02090
Листови со податоци онлајн
C1206C361K3HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:360 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y0500510KQT

0603Y0500510KQT

Syfer

CAP CER 51PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 319.264

$0.31322

1206Y1001P20DAT

1206Y1001P20DAT

Syfer

CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 326.979

$0.30583

2220J0500184MDT

2220J0500184MDT

Syfer

CAP CER 0.18UF 50V X7R 2220

На залиха: 44.081

$2.49535

CHV1206N500103MXT

CHV1206N500103MXT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 10000PF 500V X7R 1206

На залиха: 1.041.666

$0.09600

1825J2K00181KCT

1825J2K00181KCT

Syfer

CAP CER 180PF 2KV C0G/NP0 1825

На залиха: 71.026

$1.54871

VJ2225Y183JBCAT4X

VJ2225Y183JBCAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.018UF 200V X7R 2225

На залиха: 49.465

$2.22376

VJ0805D2R4BXXAJ

VJ0805D2R4BXXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.4PF 25V NP0 0805

На залиха: 191.964

$0.52093

0603Y1509P10BQT

0603Y1509P10BQT

Syfer

CAP CER 9.1PF 150V C0G/NP0 0603

На залиха: 125.773

$0.79508

GRM21BR71E225ME11L

GRM21BR71E225ME11L

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 2.566.735

$0.03896

1210Y1K50152MXT

1210Y1K50152MXT

Syfer

CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1210

На залиха: 281.579

$0.35514

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв