1210J1K20151FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J1K20151FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 150PF 1.2KV C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.12341
Листови со податоци онлајн
1210J1K20151FCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:1200V (1.2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GMC21CG150K25NT

GMC21CG150K25NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 15PF 10% 25V

На залиха: 2.857.142

$0.03500

1812J2000823KXR

1812J2000823KXR

Syfer

CAP CER 0.082UF 200V X7R 1812

На залиха: 147.610

$0.67746

885012008028

885012008028

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 4700PF 25V NP0 1206

На залиха: 344.827

$0.29000

C1210X124G3JAC7800

C1210X124G3JAC7800

KEMET

CAP CER 0.12UF 25V U2J 1210

На залиха: 176.606

$0.56623

C0402C201K4HAC7867

C0402C201K4HAC7867

KEMET

CAP CER 0402 200PF 16V ULTRA STA

На залиха: 12.269.938

$0.00815

1812J2K50121JCT

1812J2K50121JCT

Syfer

CAP CER 120PF 2.5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 128.992

$0.77524

GRM188R71A184MA01J

GRM188R71A184MA01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 6.097.560

$0.01640

FK16X7R2A105KN006

FK16X7R2A105KN006

TDK Corporation

CAP CER 1UF 100V X7R RADIAL

На залиха: 454.318

$0.22011

GMC21CG122G100NTD

GMC21CG122G100NTD

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 1200PF 2% 100V

На залиха: 1.020.408

$0.09800

C1812X132G1HACAUTO

C1812X132G1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1812 1.3NF 100V ULTRA ST

На залиха: 359.156

$0.27843

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв