1812Y6300390JCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y6300390JCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 39PF 630V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.67033
Листови со податоци онлајн
1812Y6300390JCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:39 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
12061A6R0CAT2A

12061A6R0CAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 6PF 100V NP0 1206

На залиха: 1.328.021

$0.07530

2225J0630682JFR

2225J0630682JFR

Syfer

CAP CER 6800PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 34.853

$3.44302

C1206C432M5HAC7800

C1206C432M5HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 4.3NF 50V ULTRA STA

На залиха: 3.496.503

$0.02860

1206J0166P80BCT

1206J0166P80BCT

Syfer

CAP CER 6.8PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 162.853

$0.61405

D472K33Y5PH63J5R

D472K33Y5PH63J5R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 4700PF 100V Y5P RADIAL

На залиха: 2.393.489

$0.04178

1210Y1000123FCT

1210Y1000123FCT

Syfer

CAP CER 0.012UF 100V C0G 1210

На залиха: 41.691

$2.63844

VJ1808A391JBLAT4X

VJ1808A391JBLAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 390PF 630V NP0 1808

На залиха: 195.163

$0.51239

VJ0805D431JXXAT

VJ0805D431JXXAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 325.520

$0.30720

VJ0805A821FXQCW1BC

VJ0805A821FXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.191.043

$0.08396

0603Y2000471KDT

0603Y2000471KDT

Syfer

CAP CER 470PF 200V X7R 0603

На залиха: 619.003

$0.16155

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв