VJ0603A470KXCAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603A470KXCAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.04274
Листови со податоци онлајн
VJ0603A470KXCAP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.038" (0.97mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
KR355LD72J154KH01K

KR355LD72J154KH01K

TOKO / Murata

CAP CER 0.15UF 630V X7T 2220

На залиха: 83.898

$1.31111

1825Y0500154KCT

1825Y0500154KCT

Syfer

CAP CER 0.15UF 50V C0G/NP0 1825

На залиха: 25.944

$4.62530

C321C682KAG5TA

C321C682KAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 6.8NF 250V C0G 10%

На залиха: 601.539

$0.16624

1206Y5008P20DCT

1206Y5008P20DCT

Syfer

CAP CER 8.2PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 487.876

$0.20497

C321C333F1G5TA

C321C333F1G5TA

KEMET

CAP CER 0.033UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 72.598

$1.51518

GRM21BC80G226ME39L

GRM21BC80G226ME39L

TOKO / Murata

CAP CER 22UF 4V X6S 0805

На залиха: 227.272

$0.44000

VJ0603D100KXPAJ

VJ0603D100KXPAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 842.034

$0.11876

2220Y2000100GFR

2220Y2000100GFR

Syfer

CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 22.015

$5.90506

K334K20X7RF5UL2

K334K20X7RF5UL2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 504.821

$0.19809

2225J4K00470FCR

2225J4K00470FCR

Syfer

CAP CER 47PF 4KV C0G/NP0 2225

На залиха: 24.341

$4.92982

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв