2225J6K00560JCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J6K00560JCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 56PF 6KV C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.03604
Листови со податоци онлајн
2225J6K00560JCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:56 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:6000V (6kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0160470GFT

1812J0160470GFT

Syfer

CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 61.507

$1.78839

2220Y2000560JFT

2220Y2000560JFT

Syfer

CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 35.783

$3.35349

2220J0250391JCT

2220J0250391JCT

Syfer

CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 59.998

$1.83338

C0603C432K4HACAUTO

C0603C432K4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 4.3NF 16V ULTRA STA

На залиха: 3.954.132

$0.02529

1210J0250100KCR

1210J0250100KCR

Syfer

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 269.978

$0.37040

2225J2500120GFT

2225J2500120GFT

Syfer

CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 21.283

$6.10789

C11AH0R6C-9ZN-X1T

C11AH0R6C-9ZN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 0505

На залиха: 135.281

$0.73920

0805Y0630123KDT

0805Y0630123KDT

Syfer

CAP CER 0.012UF 63V X7R 0805

На залиха: 387.897

$0.25780

1206J1501P90BQT

1206J1501P90BQT

Syfer

CAP CER 1.9PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 192.233

$0.52020

C0603C822F8HAC7867

C0603C822F8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 8.2NF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.564.945

$0.06390

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв