251R15S0R7DV4E

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
251R15S0R7DV4E
Производителот
Johanson Technology
Опис
CAP CER 0.7PF 250V NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.08297
Листови со податоци онлајн
251R15S0R7DV4E PDF
 • серија:S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.7 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.046" (1.17mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805Y181KXXPW1BC

VJ0805Y181KXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 180PF 25V X7R 0805

На залиха: 1.766.472

$0.05661

C326C562K2G5TA7301

C326C562K2G5TA7301

KEMET

CAP CER 5600PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 639.140

$0.15646

2225Y0630393KFR

2225Y0630393KFR

Syfer

CAP CER 0.039UF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 26.043

$4.60768

VJ0805A470JXBPW1BC

VJ0805A470JXBPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 2.928.257

$0.03415

C1206C334JMREC7210

C1206C334JMREC7210

KEMET

CAP CER 1206 330NF 63V X7R 5%

На залиха: 2.080.299

$0.04807

VJ0805D152KLXAR

VJ0805D152KLXAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 330.098

$0.30294

2220Y0250823JDR

2220Y0250823JDR

Syfer

CAP CER 0.082UF 25V X7R 2220

На залиха: 37.115

$3.23316

C1206C301K1HAC7800

C1206C301K1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 300PF 100V ULTRA ST

На залиха: 4.882.812

$0.02048

1812Y1K00151KCT

1812Y1K00151KCT

Syfer

CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

0805J0500272JXT

0805J0500272JXT

Syfer

CAP CER 2700PF 50V X7R 0805

На залиха: 557.040

$0.17952

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв