0805Y0250121JXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y0250121JXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 120PF 25V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.17490
Листови со податоци онлајн
0805Y0250121JXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J0100682KCT

1808J0100682KCT

Syfer

CAP CER 6800PF 10V C0G/NP0 1808

На залиха: 279.767

$0.35744

1206Y0631P00CCR

1206Y0631P00CCR

Syfer

CAP CER 1PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 341.833

$0.29254

VJ1206V273MXAPW1BC

VJ1206V273MXAPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.027UF 50V Y5V 1206

На залиха: 199.024

$0.50245

C0805X229C3HACAUTO

C0805X229C3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 2.2PF 25V ULTRA STA

На залиха: 3.028.467

$0.03302

GCM2195C1H103JA16D

GCM2195C1H103JA16D

TOKO / Murata

CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 250.000

$0.40000

1825J5000222KXT

1825J5000222KXT

Syfer

CAP CER 2200PF 500V X7R 1825

На залиха: 73.406

$1.49851

MA0201CG120G500

MA0201CG120G500

Meritek

CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0201

На залиха: 7.462.686

$0.01340

1808J0250121JCR

1808J0250121JCR

Syfer

CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 359.453

$0.27820

0603Y0500270JAR

0603Y0500270JAR

Syfer

CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 530.222

$0.18860

2220J0100221GCR

2220J0100221GCR

Syfer

CAP CER 220PF 10V C0G/NP0 2220

На залиха: 33.096

$3.62572

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв