QCCP501Q8R2C1GV002T

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
QCCP501Q8R2C1GV002T
Производителот
Johanson Technology
Опис
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.07021
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8.2 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.89mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825Y0250680JCT

1825Y0250680JCT

Syfer

CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 1825

На залиха: 47.111

$2.33490

1808J0500392KCR

1808J0500392KCR

Syfer

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 356.696

$0.28035

A682K20X7RL5TAA

A682K20X7RL5TAA

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 6800PF 500V X7R AXIAL

На залиха: 774.173

$0.12917

251R14S680FV4T

251R14S680FV4T

Johanson Technology

CAP CER 68PF 250V NP0 0603

На залиха: 335.615

$0.29796

C1206X333M5RECAUTO

C1206X333M5RECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 33NF 50V X7R 20%

На залиха: 938.174

$0.10659

1210Y0630180JCT

1210Y0630180JCT

Syfer

CAP CER 18PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 224.164

$0.44610

1206AA560JAT1A

1206AA560JAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 56PF 1KV NP0 1206

На залиха: 348.310

$0.28710

BS030033BJ75138AV1

BS030033BJ75138AV1

Vishay / Beyschlag

CAP CER 750PF 15KV AXIAL

На залиха: 235

$552.51500

1812Y0160562KXT

1812Y0160562KXT

Syfer

CAP CER 5600PF 16V X7R 1812

На залиха: 126.922

$0.78788

CC0805JKNPOYBN392

CC0805JKNPOYBN392

Yageo

CAP CER NPO 0805

На залиха: 547.735

$0.18257

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв