2225Y4K00391FCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y4K00391FCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 390PF 4KV C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$6.06760
Листови со податоци онлајн
2225Y4K00391FCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:4000V (4kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WKO471MCPTCRKR

WKO471MCPTCRKR

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 470PF 440VAC Y5U RADIAL

На залиха: 512.295

$0.19520

VJ0603D1R4BXAAC

VJ0603D1R4BXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.4PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 396.070

$0.25248

2220Y6300224KJT

2220Y6300224KJT

Syfer

CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220

На залиха: 30.150

$3.98000

CKC21X912GCGAC7800

CKC21X912GCGAC7800

KEMET

KC-LINK 2220 9.1NF 500VDC C0G

На залиха: 55.576

$1.97924

C1210F334K5RACTU

C1210F334K5RACTU

KEMET

CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210

На залиха: 271.407

$0.36845

2225Y1K20183KXR

2225Y1K20183KXR

Syfer

CAP CER 0.018UF 1.2KV X7R 2225

На залиха: 41.786

$2.63242

1812Y6300122MXT

1812Y6300122MXT

Syfer

CAP CER 1200PF 630V X7R 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

2220J2500101JFR

2220J2500101JFR

Syfer

CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 39.472

$3.04010

C324C910GAG5TA

C324C910GAG5TA

KEMET

CAP CER 91PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 301.241

$0.33196

2225Y0160100FFR

2225Y0160100FFR

Syfer

CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 7.706

$14.27454

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв