C0603C220K5RAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C220K5RAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 22PF 50V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
28586
Единечната цена
$0.25000
Листови со податоци онлајн
C0603C220K5RAC7867 PDF
 • серија:SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GCM1885G2A160FA16D

GCM1885G2A160FA16D

TOKO / Murata

CERAMIC CAP AEC-Q200

На залиха: 1.826.150

$0.05476

1808J0500270JDT

1808J0500270JDT

Syfer

CAP CER 27PF 50V X7R 1808

На залиха: 222.915

$0.44860

2225J0500182GFR

2225J0500182GFR

Syfer

CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 20.976

$6.19752

0603J0160222JXT

0603J0160222JXT

Syfer

CAP CER 2200PF 16V X7R 0603

На залиха: 721.500

$0.13860

GMC21CG150K50NTD

GMC21CG150K50NTD

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 15PF 10% 50V

На залиха: 2.857.142

$0.03500

2220J2500562GCT

2220J2500562GCT

Syfer

CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 31.754

$3.77904

2220Y2500124KXR

2220Y2500124KXR

Syfer

CAP CER 0.12UF 250V X7R 2220

На залиха: 59.935

$1.83531

CDR32BX103BKUS7370

CDR32BX103BKUS7370

KEMET

CAP CER 10000PF 100V BX 1206

На залиха: 74.829

$1.47000

CC1206JRX7R9BB104

CC1206JRX7R9BB104

Yageo

CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206

На залиха: 384.615

$0.26000

C0805X620M4HACAUTO

C0805X620M4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 62PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 3.156.565

$0.03168

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв