C1812X683G8JAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1812X683G8JAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.068UF 10V U2J 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.08578
Листови со податоци онлајн
C1812X683G8JAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm U2J Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.068 µF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.043" (1.10mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C317C120F3G5TA

C317C120F3G5TA

KEMET

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 188.033

$0.53182

GCJ31BR72E683KXJ1L

GCJ31BR72E683KXJ1L

TOKO / Murata

CAP CER 0.068UF 250V X7R 1206

На залиха: 1.009.285

$0.09908

1812Y5000471JCT

1812Y5000471JCT

Syfer

CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

0805ZC824KAT2A

0805ZC824KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.82UF 10V X7R 0805

На залиха: 400.000

$0.25000

C0603X139D3HAC7867

C0603X139D3HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 1.3PF 25V ULTRA STA

На залиха: 8.912.655

$0.01122

TMK042CG9R3BD-W

TMK042CG9R3BD-W

TAIYO YUDEN

CAP CER 9.3PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 9.765.625

$0.01024

VJ0603D9R1CXPAC

VJ0603D9R1CXPAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 9.1PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 556.513

$0.17969

CKC21X512KDGAC7210

CKC21X512KDGAC7210

KEMET

KC-LINK 2220 5.1NF 1000VDC C0G

На залиха: 52.239

$2.10568

1111Y2500160FQT

1111Y2500160FQT

Syfer

CAP CER 16PF 250V C0G/NP0 1111

На залиха: 34.239

$3.50471

1808Y3K00121GCT

1808Y3K00121GCT

Syfer

CAP CER 120PF 3KV C0G/NP0 1808

На залиха: 117.913

$0.84808

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв