0505J2001P80DQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0505J2001P80DQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1.8PF 200V C0G/NP0 0505
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.49243
Листови со податоци онлајн
0505J2001P80DQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.8 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0505 (1313 Metric)
 • големина / димензија:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.050" (1.27mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y0630562MET

0603Y0630562MET

Syfer

CAP CER 5600PF 63V X7R 0603

На залиха: 617.245

$0.16201

C0805C160M5HACAUTO

C0805C160M5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 16PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 4.882.812

$0.02048

CC0603MRX7R9BB561

CC0603MRX7R9BB561

Yageo

CAP CER X7R 0603

На залиха: 7.547.169

$0.01325

1812J2000822KXR

1812J2000822KXR

Syfer

CAP CER 8200PF 200V X7R 1812

На залиха: 147.610

$0.67746

1808Y0100273KXR

1808Y0100273KXR

Syfer

CAP CER 0.027UF 10V X7R 1808

На залиха: 298.409

$0.33511

2220Y6300823KXT

2220Y6300823KXT

Syfer

CAP CER 0.082UF 630V X7R 2220

На залиха: 66.841

$1.64568

C0805C240K4HACAUTO

C0805C240K4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 24PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 4.882.812

$0.02048

1812Y0250104JCT

1812Y0250104JCT

Syfer

CAP CER 0.1UF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 50.233

$2.18978

2220J2500560GFR

2220J2500560GFR

Syfer

CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 23.776

$5.46756

0603Y0250471MXR

0603Y0250471MXR

Syfer

CAP CER 470PF 25V X7R 0603

На залиха: 901.875

$0.11088

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв