C1210C912J4HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210C912J4HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 9.1NF 16V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05149
Листови со податоци онлајн
C1210C912J4HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:9100 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.043" (1.10mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J0250682JXT

1210J0250682JXT

Syfer

CAP CER 6800PF 25V X7R 1210

На залиха: 222.390

$0.44966

C0805C300K1HACAUTO

C0805C300K1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 30PF 100V ULTRA STA

На залиха: 4.882.812

$0.02048

1812J1000820JCT

1812J1000820JCT

Syfer

CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1812

На залиха: 122.859

$0.81394

0805J5000221KCR

0805J5000221KCR

Syfer

CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 765.228

$0.13068

06035G333ZAT2A

06035G333ZAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.033UF 50V Y5V 0603

На залиха: 5.509.641

$0.01815

C0603X820J5GACTU

C0603X820J5GACTU

KEMET

CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.212.562

$0.08247

0603J1000360FQT

0603J1000360FQT

Syfer

CAP CER 36PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 123.465

$0.80994

1825Y1K20272MXR

1825Y1K20272MXR

Syfer

CAP CER 2700PF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 79.260

$1.38782

1825J1000155KXR

1825J1000155KXR

Syfer

CAP CER 1.5UF 100V X7R 1825

На залиха: 38.728

$3.09848

04024D474MAT2A

04024D474MAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.47UF 4V X5R 0402

На залиха: 208.333

$0.48000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв