1825J1K50182FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J1K50182FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1800PF 1.5KV C0G 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.50537
Листови со податоци онлајн
1825J1K50182FCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1800 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:1500V (1.5kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y3K00561GCT

2220Y3K00561GCT

Syfer

CAP CER 560PF 3KV C0G/NP0 2220

На залиха: 37.366

$2.94380

1808HA820JAT1A

1808HA820JAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 82PF 3KV NP0 1808

На залиха: 180.375

$0.55440

C1206C470M4HAC7800

C1206C470M4HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 47PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 4.985.044

$0.02006

0201YC121KAT2A

0201YC121KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 120PF 16V X7R 0201

На залиха: 270.270

$0.37000

1206J2000101JCT

1206J2000101JCT

Syfer

CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 479.570

$0.20852

1206J0630471JAR

1206J0630471JAR

Syfer

CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 311.187

$0.32135

C1206X561K4HACAUTO

C1206X561K4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 560PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.942.124

$0.05149

201R07S1R9AV4T

201R07S1R9AV4T

Johanson Technology

CAP CER 1.9PF 200V NP0 0402

На залиха: 1.331.912

$0.07508

C317C301JAG5TA

C317C301JAG5TA

KEMET

CAP CER 300PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 924.983

$0.10811

2220J2500222KFR

2220J2500222KFR

Syfer

CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 39.664

$2.77326

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв