1206Y1500122JQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y1500122JQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1200PF 150V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.13771
Листови со податоци онлајн
1206Y1500122JQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1200 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:150V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206X472MAREC7800

C1206X472MAREC7800

KEMET

CAP CER 1206 4.7NF 250V X7R

На залиха: 1.028.383

$0.09724

C0402C430J8HAC7867

C0402C430J8HAC7867

KEMET

CAP CER 0402 43PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 17.730.496

$0.00564

1210Y0250683JDT

1210Y0250683JDT

Syfer

CAP CER 0.068UF 25V X7R 1210

На залиха: 138.366

$0.72272

1111Y2500120KQT

1111Y2500120KQT

Syfer

CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 1111

На залиха: 112.834

$0.88625

C317C362K2G5TA7301

C317C362K2G5TA7301

KEMET

CAP CER 3600PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 639.140

$0.15646

06032U0R6BAT2A

06032U0R6BAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.6PF 200V NP0 0603

На залиха: 1.484.119

$0.06738

C0402C181G4JACAUTO

C0402C181G4JACAUTO

KEMET

CAP CER 180PF 16V U2J 0402

На залиха: 1.510.117

$0.06622

C318C512K1G5TA7301

C318C512K1G5TA7301

KEMET

CAP CER 5100PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 639.140

$0.15646

2220J2K00682JXR

2220J2K00682JXR

Syfer

CAP CER 6800PF 2KV X7R 2220

На залиха: 61.713

$1.78244

C317C369B3G5TA7301

C317C369B3G5TA7301

KEMET

CAP CER 3.6PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 331.202

$0.30193

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв