WhatsApp Icon
1210J0100332KCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J0100332KCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3300PF 10V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
14053
Листови со податоци онлајн
1210J0100332KCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3300 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
100B8R2CT500XT

100B8R2CT500XT

American Technical Ceramics

CAP CER 8.2PF 500V P90 1111

На залиха: 29.925

1808Y0500153KXT

1808Y0500153KXT

Syfer

CAP CER 0.015UF 50V X7R 1808

На залиха: 268.161

1206J2001P00DCR

1206J2001P00DCR

Syfer

CAP CER 1PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 557.942

1210Y1000103JDT

1210Y1000103JDT

Syfer

CAP CER 10000PF 100V X7R 1210

На залиха: 137.289

C1206X473J3GECAUTO7210

C1206X473J3GECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 47NF 25V C0G 5%

На залиха: 432.769

2220Y0100684JXR

2220Y0100684JXR

Syfer

CAP CER 0.68UF 10V X7R 2220

На залиха: 44.136

0603J1000820JQT

0603J1000820JQT

Syfer

CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 271.466

1808Y0250822GCR

1808Y0250822GCR

Syfer

CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 161.131

C0805X160M4HAC7800

C0805X160M4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 16PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 5.144.032

2220Y0160154KFT

2220Y0160154KFT

Syfer

CAP CER 0.15UF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 25.665

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв