C0402C181G3JACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0402C181G3JACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 180PF 25V U2J 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06622
Листови со податоци онлајн
C0402C181G3JACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto U2J
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Low Dissipation Factor
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0160682JFT

1206Y0160682JFT

Syfer

CAP CER 6800PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 248.397

$0.40258

1206Y1K50101MXT

1206Y1K50101MXT

Syfer

CAP CER 100PF 1.5KV X7R 1206

На залиха: 435.805

$0.22946

1210Y2000102KDR

1210Y2000102KDR

Syfer

CAP CER 1000PF 200V X7R 1210

На залиха: 171.479

$0.58316

SR295C224KAATR1

SR295C224KAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 294.620

$0.33942

K821M15X7RL5TH5

K821M15X7RL5TH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 820PF 500V X7R RADIAL

На залиха: 1.054.852

$0.09480

0805Y2002P20BAR

0805Y2002P20BAR

Syfer

CAP CER 2.2PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 147.305

$0.67886

VJ0603D431GXXAT

VJ0603D431GXXAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 207.039

$0.48300

1111J300P600BQT

1111J300P600BQT

Syfer

CAP CER 0.6PF 300V C0G/NP0 1111

На залиха: 132.952

$0.75215

CL03B682KP3NNNC

CL03B682KP3NNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 6800PF 10V X7R 0201

На залиха: 769.230

$0.13000

VJ0805V684ZXJCW1BC

VJ0805V684ZXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.68UF 16V Y5V 0805

На залиха: 777.846

$0.12856

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв