C3216X7R2A683M160AA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C3216X7R2A683M160AA
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
2270
Единечната цена
$0.29000
Листови со податоци онлајн
C3216X7R2A683M160AA PDF
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • капацитет:0.068 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.071" (1.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J5000151JAR

1812J5000151JAR

Syfer

CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 103.263

$0.96840

1210Y2K03P90DCR

1210Y2K03P90DCR

Syfer

CAP CER 3.9PF 2KV C0G/NP0 1210

На залиха: 294.256

$0.33984

1808J0500224JXT

1808J0500224JXT

Syfer

CAP CER 0.22UF 50V X7R 1808

На залиха: 158.222

$0.63202

2225J6K00330GCT

2225J6K00330GCT

Syfer

CAP CER 33PF 6KV C0G/NP0 2225

На залиха: 60.207

$1.82700

CK45-E3AD103ZYGNA

CK45-E3AD103ZYGNA

TDK Corporation

CAP CER 10000PF 1KV RADIAL

На залиха: 188.679

$0.53000

06035A680FAT2A

06035A680FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 68PF 50V NP0 0603

На залиха: 454.545

$0.22000

C320C681K3G5TA

C320C681K3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 680PF 25V C0G 10%

На залиха: 940.468

$0.10633

1812Y2500822KDT

1812Y2500822KDT

Syfer

CAP CER 8200PF 250V X7R 1812

На залиха: 96.655

$1.13806

0603J0501P50DAT

0603J0501P50DAT

Syfer

CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 553.587

$0.18064

C1206X563G3JACAUTO

C1206X563G3JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.056UF 25V U2J 1206

На залиха: 327.300

$0.30553

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв