C324C309D3G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C324C309D3G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 3PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.25724
Листови со податоци онлајн
C324C309D3G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.230" (5.84mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825Y1K00561MXT

1825Y1K00561MXT

Syfer

CAP CER 560PF 1KV X7R 1825

На залиха: 74.982

$1.46700

C327C912KAG5TA7301

C327C912KAG5TA7301

KEMET

CAP CER 9100PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 358.834

$0.27868

0805Y1000182MXR

0805Y1000182MXR

Syfer

CAP CER 1800PF 100V X7R 0805

На залиха: 700.721

$0.14271

1825Y6300154MXR

1825Y6300154MXR

Syfer

CAP CER 0.15UF 630V X7R 1825

На залиха: 54.120

$2.03250

C0603C110G1HACAUTO

C0603C110G1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 11PF 100V ULTRA STA

На залиха: 5.564.830

$0.01797

0805J0100181MXT

0805J0100181MXT

Syfer

CAP CER 180PF 10V X7R 0805

На залиха: 802.697

$0.12458

EMF316B7225KLHT

EMF316B7225KLHT

TAIYO YUDEN

CAP, MLCC, 1206/3216, 16V, X7R,

На залиха: 212.765

$0.47000

1825J2K00182MXT

1825J2K00182MXT

Syfer

CAP CER 1800PF 2KV X7R 1825

На залиха: 80.728

$1.36259

1808JA250100JCRSY2

1808JA250100JCRSY2

Syfer

CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 146.709

$0.68162

2220J6300392GCR

2220J6300392GCR

Syfer

CAP CER 3900PF 630V C0G/NP0 2220

На залиха: 40.425

$2.72104

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв