C335C274J5G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C335C274J5G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.27UF 50V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.31778
Листови со податоци онлајн
C335C274J5G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.27 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
 • висина - седење (макс):0.400" (10.16mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J2000270KCT

1812J2000270KCT

Syfer

CAP CER 27PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

GRM31MR61C106KA12K

GRM31MR61C106KA12K

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 799.680

$0.12505

C1206X333F5JAC7800

C1206X333F5JAC7800

KEMET

CAP CER 0.033UF 50V U2J 1206

На залиха: 132.895

$0.75247

C1210X221M3HACAUTO

C1210X221M3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 220PF 25V ULTRA STA

На залиха: 1.264.222

$0.07910

0805J2500560JUT

0805J2500560JUT

Syfer

CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 167.512

$0.59697

C321C512KAG5TA

C321C512KAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 5.1NF 250V C0G 10%

На залиха: 601.539

$0.16624

MA1206YV685Z160

MA1206YV685Z160

Meritek

CAP CER 6.8UF 16V Y5V 1206

На залиха: 398.089

$0.25120

1210J0500330JFR

1210J0500330JFR

Syfer

CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 170.864

$0.58526

C0402C820K5HACAUTO

C0402C820K5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 82PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 7.575.757

$0.01320

2225Y2500682GFR

2225Y2500682GFR

Syfer

CAP CER 6800PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 16.880

$8.29346

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв