0805Y0500820KCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y0500820KCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.14504
Листови со податоци онлајн
0805Y0500820KCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225Y2000392JFR

2225Y2000392JFR

Syfer

CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 28.013

$4.28372

06031C471KAT4A

06031C471KAT4A

Elco (AVX)

CAP CER 470PF 100V X7R 0603

На залиха: 6.493.506

$0.01540

C0603C472K4JACAUTO

C0603C472K4JACAUTO

KEMET

CAP CER 4700PF 16V U2J 0603

На залиха: 2.300.437

$0.04347

2220J0100560GCR

2220J0100560GCR

Syfer

CAP CER 56PF 10V C0G/NP0 2220

На залиха: 34.675

$3.46066

1210Y0630563MDT

1210Y0630563MDT

Syfer

CAP CER 0.056UF 63V X7R 1210

На залиха: 173.556

$0.57618

1206Y1000621GQT

1206Y1000621GQT

Syfer

CAP CER 620PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 80.809

$1.36122

C1210X912G1HACAUTO

C1210X912G1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 9.1NF 100V ULTRA ST

На залиха: 699.741

$0.14291

1812Y1K00822KXT

1812Y1K00822KXT

Syfer

CAP CER 8200PF 1KV X7R 1812

На залиха: 128.405

$0.77878

1808J0160393FCT

1808J0160393FCT

Syfer

CAP CER 0.039UF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 41.412

$2.65619

C0805C110J3HACAUTO

C0805C110J3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 11PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 4.690.431

$0.02132

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв